Nisin patrullimet e policise shqiptare dhe italiane per sezonin

Written by on 17/07/2018

Nisin patrullimet e policise shqiptare dhe italiane per sezonin
 
Kane nisur per here te pare patrullimet e perbashketa mes Policise se Shtetit dhe Policise italiane ne kuader te sezonit turistik.Keshtu, do te jene 6 punonjes te Policise italiane qe do te patrullojne ne krah te Policise shqiptare ne tre qytete bredgdetare, konkretisht ne Durres, Vlore dhe Sarande, vende ne te cilat numri i turisteve italiane eshte edhe me i larte. Drejtori i Policise se Shtetit u shpreh se keto iniciativa do t’i vijne ne ndihme pushuesve italiane, te cilet kane zgjedhur vendin tone si destinacionin e tyre te pushimit. Nderkohe, Policia e Shtetit po ashtu ka marreveshje edhe me policine e Kosoves, Malit te Zi, Kroacise dhe Maqedonise ne kuader te masave per rritjen e sigurise pergjate sezonit turistik.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist