Nis per besimaret mysliman muaji i Ramazanit!

Written by on 16/05/2018

Besimtaret mysliman nisin sot muajin e agjerimit, privimit me vetedije nga ushqimi prej agimit deri ne perendim te diellit.

Muaji i agjerimit mbyllet ne 14 qershor.

Kreu i Komunitetit Mysliman te Shqiperise, ka uruar te gjithe besimtaret me rastin e ketij muaji, me te rendesishmit ne fene islame ku mbizoteron paqja, solidariteti dhe dalin ne pah vlerat qe simbolizojne moralin e larte shoqeror.

 


 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist