Ngjyrat e tokës italiane mbërrijnë në Vlorë!

Written by on 22/11/2019

Mbrëmja”Ngjyrat, shijet dhe harmonia e tokës”, organizuar në mjediset e konsullatës së përgjithshme të Italisë në Vlorë,ka shënuar edhe çeljen e javës së kuzhinës italiane në botë. Produkte të lokale të Puglias kanë qenë pjesë e mbërmjes ku mësues dhe shefa të kuzhinës e kanë shndërruar mbërmjen në një spektakël të vërtetë. Pjesëmarrësit e aktivitetit që zhvilllohet prej katër vitesh në Vlorë,kanë admiruar dhe shijuar gatimet dhe tingujt muzikorë që e kanë bërë Puglian një zonë të njohur në të gjithë botën.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist