Ngjarja e rëndë në Velipojë largon turistët!

Written by on 28/06/2021

Ngjarja e rëndë e Velipojës me pasojë humbjen e 4 jetëve njerëzore, ku midis tyre, një i ri 20 vjeçar, ka tronditur opinionin publik. Mos përcaktimi i hapësirës për shezllonet që u takon bizneseve në Velipojë, nga ana e Ministrisë së Turizmit ishte arsyeja kryesore e konfliktit.

Fill pas kësaj ngjarjeje, një numër i lartë turistësh kanë braktisur hotelet në Velipojë duke u shprehur se ndihen të pasigurt dhe të tmerruar nga ajo që ndodhi. Velipoja tërheq një numër të lartë pushuesish nga Kosova dhe ende nuk dihet se çfarë drejtimi mund t’i japë turizmit një ngjarje e tillë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist