Nga sot Spanja hap kufijtë për të vaksinuarit nga mbarë bota!

Written by on 07/06/2021

Duke nisur nga sot, kufijtë spanjollë do të hapen për të gjithë personat e vaksinuar nga mbarë bota. I konsideruar si destinacioni i dytë turistik botëror, Spanja rihap portet dhe plazhet për turistët e vaksinuar me shpresën për të rimëkëmbur një sektor kyç të ekonomisë së saj.

Në vitin 2020 Spanja shënoi një rënie me 77% të numrit të turistëve./radiotravel.al


Current track

Title

Artist

Background