Nga kjo e hënë Zvicra lëshon pasaportat e vaksinimit për udhëtime në BE

Written by on 07/06/2021

Zvicra do të ndjekë shembullin e disa vendeve të tjera evropiane dhe do të nisë “certifikatat COVID-19” pothuajse një muaj përpara afatit për zbatimin e tyre.

Qeveria zvicerane ka njoftuar se sot do të fillojë shpërndarjen e dokumenteve të tilla që synojnë të lehtësojnë udhëtimet brenda vendeve evropiane për të gjithë personat e vaksinuar, për ata që janë testuar negativisht ose për ata që janë shëruar nga infeksioni./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background