Ne Tirane priten mbi 1 milione turiste kete vit!

Written by on 08/06/2018

Kryeqyteti i Shqiperise, Tirana, eshte kthyer ne nje destinacion mjaft te rendesishem turistik per turistet e huaj. Kryetari i bashkise se Tiranes gjate mbledhjes se Keshillit Bashkiak theksoi se ne 4-mujorin e pare te ketij viti kryeqyteti eshte vizituar nga 300 mije turiste dhe se qellimi i bashkise eshte qe te arrihet deri ne 1 mln te tille ne fund te vitit. Ne funksion te turisteve dhe banoreve te kryeqytetit bashkia do te vendose ne perdorim nga dita e neserme bicikletat Mobike , disa prej te cilave kane nisur te perdoren nderkohe qe numri total i tyre do te shkoje ne 4 mije.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist