Në Izrael, për të pirë një kafe jashtë duhet të jesh i vaksinuar!

Written by on 08/03/2021

Restorantet dhe kafenetë në Izrael  janë hapur për të gjithë ata që disponojnë certifikata vaksinimi. Aktualisht Izraeli është shteti me më shumë vaksinime në botë në raport me popullsinë.

Israel opens restaurants and bars to customers vaccinated against Covid-19

Për këtë arsye kryeministri Benjamin Netanjahu është shprehur optimist se situata e pandemisë është drejt fundit dhe shumë shpejt do të rikthehet në normalitet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist