Pacolli për Aeroportin e Vlorës: Investimi më i madh në rajon kohët e fundit!

Written by on 08/03/2021

Siç u bë e ditur dhe më herët, kompania “Mabetex International” në pronësi të biznesmenit Behgjet Pacolli do të ndërtojë Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës. Pacolli e ka cilësuar si një nder dhe privilegj ngritjen e flamurit “Mabetex” në tokën shqiptare. Ai bëri të ditur se brenda një periudhë 2-vjeçare do të realizohet ndërtesa e aeroportit dhe pista.

Behgjet Pacolli reagon për herë të parë për Aeroportin e Vlorës: Do të jetë  investimi më i madh me qindra miliona €! - Balkanweb.com - News24

Në fazën e dytë do të zhvillohet infrastruktura suplementare e biznesit dhe turizmit që arrijnë vlerën e investimeve me qindra miliona euro./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist