Ne gjysmen e pare te ketij viti mbi 500 milione pasagjere ne Europe

Written by on 14/08/2018

 

Iata , Shoqata Nderkombetare e Linjave Ajrore beri te ditur shifrat e fundit ne lidhje me tendencen e udhetimeve te pasagjereve europiane. Ne muajin maj dhe qershor dhe te ketij viti numri i udhetimeve ne hapsiren ajrore europiane eshte rritur me 5.4% me shume se e njejta periudhe e nje viti me pare. Nderkohe sipas perfaqsuesve te Iata-s trafiku i fluturimeve ne aeroportet europiane ka regjistruar mbi 500 milione pasagjere per pjesen e pare te ketij viti, nje rritje me 25% me shume se viti i kaluar.

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist