National Geographic me nje dokumentar ne Kurvelesh

Written by on 12/10/2018

 

Nje ekip i National Geographic Explorer ka perzgjedhur Projektin Nivica si pjese e serive dokumentare te ketij televizioni, te titulluar “Vende qe Frymezojne”.Ekipi po xhiron ne malesite e thella te Kurveleshit per te dokumentuar jo vetem jeten dhe natyren e kesaj zone te panjohur por edhe perpjekjet qe po behen per te krijuar nje model turizmi te bazuar ne mbrojtjen e natyres dhe vlerave historike. Seria e dokumentareve “Vende qe frymezojne” eshte nje cikel dedikuar projekteve qe ndryshojne jeten e njerezve dhe vendeve ku ndodhin ato. Nga Kina ne Japoni, Peru apo Kosta Rika ne malet e Himalajave dhe tani ne zonen e Kurveleshit, “National Geographic” eshte nje prej medieve me te njohura ne bote e cila ka filluar kete projekt nderkombetar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist