Moti i keq alarmon Europën

Written by on 17/06/2019

 

 

Pjesa më e madhe e Europës është mbërthyer nga stuhitë , përmbytjet dhe shkatërrimet e konsiderueshme. Breshëri i rrëmbëeshëm me madhësinë e topave të tenisit ka dëmtuar shtëpitë dhe përmbytur rrugët në Francën lindore . Stuhitë e rënda kanë shkaktuar edhe viktima, ndërkohë që në Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar kanë shkaktuar gjithashtu dëme të konsiderueshme. Sipas Agjensisë së Mjedisit kjo situatë nuk është aspak e zakontë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist