Kroçera me mijëra turistë mbërrin  në Sarandë

Written by on 17/06/2019

 

 

Kroçera “MSC Musica” me rreth 2800 turistë ka vizituar këtë fundjavë brigjet e Sarandës. Turistët kanë vizituar Syrin e Kaltër, Ksamilin, Butrintin dhe kalanë e Lëkurasit. Saranda po tërheq gjithnjë e më shumë turistë nga e gjithë bota.  Vetëm këtë vit qyteti bregdetar ka pritur në portin e saj rezervimin e 42 kroçerave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist