Mosmarrëveshjet mes dy shteteve hyjnë në një fazë të re, ndalohen produktet teknologjike!

Written by on 11/12/2019

Mosmarrëveshjet mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë hyrë tashmë në një fazë të re. Qeveria kineze raportohet se ka nisur të ndalojë punonjësit e saj të përdorin produkte teknologjike të bëra nga kompanitë amerikane. Të gjitha zyrat qeveritare kanë tre vite kohë për të hequr pajisjet kompjuterike amerikane. Masa vjen disa muaj pasi Shtëpia e Bardhë shtoi qeverinë kineze të telefonave “Huawei” në një listë të zezë duke ndaluar agjencitë qeveritare dhe kompanitë të bëjnë biznes me të.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist