Mohammed Salah, shpallet futbollisti i vitit !

Written by on 02/05/2018

Mohammed Salah, shpallet futbollisti i vitit !

Sulmuesi i perfaqesueses se Egjiptit dhe ekipit anglez te Liverpoolit, Mohammed Salah, 25 vjeç eshte shpallur lojtari me i mire i vitit ne Premier Ligen angleze dhe nga Shoqata e Gazetareve Sportive. Vendi i dyte i takoi mesfushorit te Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, ndersa sulmuesi i Tottheham Harry Kane u shpall i treti.Ylli egjiptian kete sezon shenoi 43 gola dhe eshte nje nga pretendentet kryesore per te fituar Kepucen e Arte. Salah muajin e kaluar nje çmim te njejte e mori edhe nga koleget e tij. Kjo eshte hera e 15-te qe nga ekzistenca e Premier Liges qe i njejti lojtar te fiton te dy çmimet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist