Mire se vini ne “Ishullin e Njebrireshave”!

Written by on 19/04/2018

Mire se vini ne “Ishullin e Njebrireshave”!

 

Ne ujrat e Subic Bay , 120 km larg nga Manila ne Filipine eshte hapur nje nder atraksionet turistike me te vecanta. Behet fjale per ate qe quhet The Inflatable Island , thene ndryshe “Ishulli i Njebrireshave”. Ky ishull eshte nje parajse e vertete per ata qe adhurojne njebrireshat , te cilat aty jane te pranishme ne formen e komardareve dhe jane shperndare ne te gjithe ishullin lundrues. Ishulli ndodhet ne qender te parkut ujor Takeshi Castle. Ai fryhet dhe lundron neper gjatesine e parkut dhe kushdo qe e viziton mund te ece mbi te, te hidhet ne uje i rrethuar nga ngjyrat e ylberit dhe njebrireshat. Gjithashtu animatore te veshur me kostume te ndryshme zbavisin pushuesit ne kete atraksion. Ne dispozicion te turisteve eshte edhe nje plazh, i dekoruar teresisht me ngjyrat roze dhe lejla.

 

Processed with VSCO with c1 preset

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist