Miratohet plani per te zgjeruar aeroportin Heathrow

Written by on 28/06/2018

 
Parlamenti anglez miratoi planin per te bere me te madh aeroportin me te ngarkuar te Europes Heathrow ne Londer, duke e cilesuar kete vendim si me te rendesishmin e transportin ne nje gjenerate.Dhoma e Perfaqesuesve votoi me shumice derrmuese planin per te ndertuar nje piste te trete ne Aeroportin e Heathrow, nje projekt qe kushton 18.6 miliarde dollare. Kryeministrja Theresa May beson se projekti do te ndikoje ne rritjen ekonomike nderkohe qe sinjalizon angazhimin e vendit per te zgjeruar lidhjet nderkombetare te tregtise dhe transportit ndersa pergatitet te largohet nga Bashkimi Europian.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist