Miratohet leja për ndërtimin e Tunelit të Llogarasë

Written by on 15/07/2021

Këshilli Kombëtar i Territorit  ka miratuar  lejen e ndërtimit për Tunelin e Llogorasë, një projekt që është në fazë prokurimi dhe për të cilin afati i fundit për dorëzimin e ofertave është 28 korriku. Ndër të tjerash këtë javë janë miratuar edhe një sërë projektesh të tjera të rëndësishme me fokus turizmin.

Një ndër to është është leja e ndërtimit për parkun fotovoltaik të Karavastasë. KKT miratoi edhe një listë të gjatë për projekte hotelesh, resortesh dhe vilash në bregdet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist