Meksika nder vendet me te vizituara te OBT!

Written by on 27/10/2018

Me nje rritje 78% ne 5 vite te numrit te vizitoreve , Meksika renditet ne vend te 6 te destinacioneve me te vizituara te Organizates Boterore te Turizmit. Industria e turizmit ne Meksike perfaqson 8.7% te PPB. Vendi pret mbi 40 milione turiste ne vit dhe 21.3 miliard dollare fitime. Nderkohe industria gjeneron 10 milione vende pune. Autoritetet thone se po mbyllin nje tjeter vit te mire per turizmin ne Meksike me nje rritje 13% me shume sesa viti i kaluar.  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist