Shqiperia ne 10 destinacionet me te mira per 2019 sipas “Lonely Planet”

Written by on 27/10/2018

Shqiperia me bukurite e saj natyrore, historike dhe kulturore, i cila ka shume per t’u zbuluar dhe per t’u eksploruar , vazhdon te terheqe vemendjen e agjencive dhe web-siteve te huaja.Se fundmi, prestigjiozja amerikane “Lonely planet”e ka perzgjedhur Shqiperine ne 10 destinacionet per tu vizituar ne 2019. Ne artikullin e saj prestigjozja amerikane e rendit Shqiperine mes 10 vendeve si : Southern Nile Valley, Egjipt, Todz Poloni, Great Smokey National Park , Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Maldive, Houston SHBA, Argjentine, Bangladesh, Ekuador, Slloveni. “Shqiperia eshte nje vend me vlere te madhe qe fshihet ne pamje te qarte, me disa plazhe te mrekullueshme, nje histori unike dhe asnje nga turmat e Malit te Zi ne veri apo Greqise ne jug- shkruan LoneLy Planet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist