Mediat italiane propozojnë plazhet e Adriatikut

Written by on 26/06/2019

Media italiane “Notizie.it” e kaq vlerësuar Shqipërinë si  një destinacion turistik që po tërheq italianët gjithnjë e më tepër. Turistët po zgjedhin pushimet në Shqipëri, në brigjet e Joni dhe Adriatikut, në kërkim të mirëqenies dhe qetësisë së brendshme. Në artikull janë dhënë vendpushimet kryesore bregdetare të vendit tonë dhe plazhet e Velipojës, Golemit dhe Divjakës janë cilësuar si thesaret e fshehura të brigjeve shqiptare. Brigjet detare të Jonit kanë ngjashmëri të mrekullueshme me Karaibet , është shkruar në artikull.

jugu i shqiperise

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist