Me shume kompani low cost ne Shqiperi!

Written by on 20/05/2018

Autoriteti Aviacionit Civil Shqiptar po negocion me kompani te huaja ajrore qe ofrojne fluturime me çmime te uleta, per t’u bere bere pjese e tregut shqiptar. Strategjia e qeverise per zhvillimin e metejshem te Aviacionit Civil Shqiptar synon shtimin e kapaciteteve aeroportuale, ne drejtim te ngritjes se aeroporteve te reja, siç eshte ai i Vlores dhe i Kuksitit, gjithashtu edhe i kompanive ajrore. Shtimi i kompanive low cost do te ishte nje avantazh me shume per pasagjeret shqiptare per te vizituar me lehte destinacione te ndryshme europiane e me tej.

Së shpejti kompani ajrore low cost në Shqipëri

Së shpejti kompani ajrore low cost në ShqipëriKrislen Keri drejtor i Autoritet të Aviacionit Civil Shqiptar, tha për ATSH-në, se strategjia për futjen e kompanive ajrore low cost në Shqipëri, është një qasje proaktive, ku ne takojmë kompanitë dhe i ftojmë ata të bëhen pjesë e tregut shqiptar dhe kjo, jo vetëm në drejtim të destinacioneve çarter, por në drejtim të qyteteve të tjera ku qytetarët duan të udhëtojnë, si në Itali, vende të Europës Qendrore etj.Sot shprehet Keri, në tregun shqiptar, vërtetë kemi 4 kompani që fluturojnë drejt Italisë, por asnjëra prej tyre nuk është me kosto të ulët.https://ata.gov.al/2018/05/19/se-shpejti-kompani-ajrore-low-cost-ne-shqiperi/

Publiée par Agjencia Telegrafike Shqiptare sur samedi 19 mai 2018


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist