Mberrin krocera e madhe turke ne brigjet e Durresit

Written by on 16/07/2018

Mberrin krocera e madhe turke ne brigjet e Durresit

Ne brigjet e Adritatiku mberriti dje kroçera me e madhe nga Turqia Etstur. Ajo ka nje kapacitet me 1800 pushues, te cilet zbriten ne portin e Durresit per te vizituar Shqiperine, kryesisht destinacionet Krujen, Tiranen dhe Beratin. Prezantimi i pare i turisteve ishte me te rinjte e nismes “Smile Albania”. Edhe  Ministri Klosi me ftese te kapitenit dhe agjensive turistike ishte i pranishem ne ambjentet e kroçeres. Perfaqesuesit e kompanise se kroceres deklaruan se Shqiperia eshtê perfshire tashme ne vendet turistike per tu vizituar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist