Mark Zuckerberg kerkon falje!

Written by on 22/03/2018

Mark Zuckerberg kerkon falje!
 
 
Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka kerkuar ndjese per debatin e te dhenave qe ka perfshire se fundmi platformen sociale, nderkohe qe ka shprehur gatishmerine per te deshmuar perpara Kongresit.Ne nje interviste per CNN, Zuckerberg deklaroi se Facebook ka pergjegjesine te mbroje te dhenat e perdoruesve dhe se i gjithe skandali i ndodhur me zyren e konsulences politike Cambridge Analytica, perben nje thyerje madhore te besimit ndaj kompanise se tij.Prej disa ditesh tashme, politikane nga Shtetet e Bashkuara, por edhe nga Europa, kane kerkuar qe themeluesi i Facebook te deshmoje perpara trupave respektive legjislative, per te shpjeguar se si te dhenat personale te 50 milione perdoruesve te platformes sociale, kane perfunduar ne duart e Cambridge Analytica, e cila i ka shfrytezuar keto informacione per qellime elektorale.Pavaresisht faktit se Zuckerberg doli me nje deklarate zyrtare mbi hapat qe kompania e tij duhet te ndermarre per te permiresuar mbrojtjen e te dhenave te perdoruesve, ligjberesit amerikane kerkojne me ngulm qe ai te deshmoje para Kongresit.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Continue reading

Current track

Title

Artist