Makinat italiane “pushtojnë” Tiranën, Durrësin dhe Beratin

Written by on 10/05/2019

26 makina “Vintage” të viteve 40’-60’, janë parkuar mesditën e kësaj të premteje në Sheshin Skënderbej! Ato janë në pronësi të disa koleksionistëve italianë të cilët kanë zgjedhur të vijnë në Shqipëri për të bërë një tour dy ditor në tri qytete të rëndësihme të vendit tonë. Në një lidhje të drejtpërdrjetë me Radio Travel, Kordinatori i Marketingut pranë Vas Group, Z.Andi Gorenca, u shpreh se makinat do të qëndrojnë në Sheshin Skënderbej deri në orën 18:00 të së premtes, më pas ato do të zhvendosen në Durrës, në Premium Beach Hotel, aty ku edhe do të akomodohen pronarët e tyre. Sipas Z.Gorenca, ditën e nesërme këto makina do të udhëtojnë drejt qytetit të Beratit, ku do të qëndrojnë disa orë për të gjithë vendasit, por edhe për turistët e huaj. Ndërkohë, nuk ka munguar interesi i madh i qytetarëve për ti parë nga afër këto makina në Tiranë. Ky event mbeshtetet nga Albtours d.

Image may contain: 1 person, smiling, car and outdoor

Image may contain: car and outdoor

Image may contain: one or more people, sky, car and outdoor

Image may contain: 1 person, car and outdoor

Image may contain: one or more people, sky and outdoor

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, car and outdoor

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist