“Made in China” fiton pikë në Europë, ja cila firmë është prezantuar në Paris!

Written by on 21/12/2019

Produktet “Made in China” po hyjnë pak nga pak në botën e luksit , falë markave kineze të modës së lartë ,që po zënë rrënjë nëParis , kryeqytetin e modës , duke përvetësuar një klientelë ndërkombëtare. Firma kineze “Icicle” numëron  270 dyqane në Kinë dhe një shifër të ardhurash prej 250 milion eurosh. Icicle hapi në Paris dyqanin e parë ndërkombëtar , në zemër të trekëndëshit të artë të luksit. Pavarësisht kësaj,. veshjet Made in China vazhdojnë të mbeten në cilësi të dobët për konsumatorët francezë dhe europianë në përgithësi.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist