Lumi Buna pastrohet nga aksioni i vullnetareve!

Written by on 19/11/2018

Tashme Lumi Buna ne Shkoder eshte i paster dhe eshte destinacion i denje per mikpritjen e turisteve kjo fale punes vullnetare te rinjve. Nga bregu dhe uji i lumit Buna jane hequr 6 ton mbetje, duke pastruar nje pjese te mire te tij. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi eshte shprehur se misioni per te pastruar mbetjet dhe rehabilituar zonat e ndryshme ne mal apo det do te vijoje edhe me tej.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist