Viti i Skenderbeut, vizita te shumta ne nentor ne qytetin e Krujes!

Written by on 19/11/2018

Qyteti dhe kalaja historike e Krujes po kthehet ne nje destinacion atraktiv dhe mjaft i veçante per t’u eksploruar dhe gjate muajit nentor ku kete here vizitore ishin nxenes shkollash. Nxenes nga gjithe Shqiperia kane zgjedhur te vizitojne Krujen dhe Muzeun Gjergj Kastrioti Skenderbeu gjate nentorit. Nxenes nga Tropoja deri ne Gjirokaster, por edhe shume shkolla te kryeqytetit vizituan kalane historike te Krujes.Muzeu Gjergj Kastrioti Skenderbeu cilesohet si me i vizituari ne vend,dhe kalaja e Krujes renditet nder destinacionet e preferuarara te turisteve.Viti i Skenderbeut i ka ridimensionuar muzete dhe objektet e vizitueshme qe lidhen me figuren e heroit kombetar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist