Rikthehet interesi i turisteve per Egjiptin, priten 10 milione turiste!

Written by on 19/11/2018

Rikthehet interesi i turisteve drejt Egjiptit klasik. Konfirmimin e ka dhene se fundmi kreu i turizmit dhe kultures ne Egjipt qe ka theksuar se deri ne fund te 2018 ne vend priten mbi 10 milione turiste ne total. Aktualisht jane rikthyer krocerat ne Nil si dhe radhet e gjata ne Muzeun Egjiptian. Nderkohe projektet per te ardhmen pritet te rrisin me tej numrin e turisteve. Ne vitin 2020 pritet te hapet kryeqyteti i ri prane Kajros si dhe “Giza, Muzeu i Madh i Egjiptit” me me shume se 5000 objekte antike per te apasionuarit e historise dhe arkoelogjise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist