Linja e parë ajrore që përdor pasaportën shëndetësore për fluturimet!

Written by on 24/02/2021

Rwandair është vendosur të bëhet linja e parë ajrore afrikane që përdor pasaportën shëndetësore të IATA’s Travel Pass. Në prill, Rwandair do tw përdorë aplikacionin për një provë tre-javore. Në të gjithë botën, pasaportat shëndetësore po shihen si një mënyrë për të kapërcyer potencialisht kufizimet e ashpra të udhëtimit.

RwandAir - Fly the dream of Africa

Megjithëse nuk është një koncept krejt i ri, pandemia COVID-19 ka shtyrë industrinë e udhëtimeve të investojë kohë dhe para në zhvillimin e një zgjidhjeje dixhitale për udhëtimet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist