Linja e famshme ajrore: Kërkesa për udhëtime do të rikuperohet në maj!

Written by on 17/02/2021

Emirates shpreson që kërkesa për udhëtime të fillojë rikuperimin në fund të majit, pikërisht në kohën e sezonit fitimprurës të verës. Pandemia ka bërë që numri i turistëve të saj bie në mënyrë dramatike vitin e fundit dhe e detyroi linjën ajrore të ndryshojë strategji.

Image result for emirates

Aktualisht gjigandi i Lindjes së Mesme po fluturon në 100 destinacione nga 140 që kanë qenë më përpara. Sidoqoftë, linja  e njohur ajrore pret që të shohë rikuperimin në fund të majit deri në fillim të qershorit. Kjo datë bazohet në momentin kur Emirates pret që miliona pasagjerë të mundshëm të vaksinohen dhe kufizimet kufitare të lehtësohen globalisht./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist