Lekundje te forta termeti ne Greqi, ndihen edhe ne vendin tone

Written by on 31/08/2018

 

 

Territori i Greqise eshte tronditur nga lekundje te forta termeti, te cilat jane ndjere edhe ne disa qytete te Shqiperise. Sipas sherbimit nderkombetar te lekundjeve sizmilogjike termeti me magnitude 5.1 balle u regjistrua ne oren 9.12 minuta.Epiqendra ishte 73 km nga Janina dhe 25 km nga Triakala, me nje thellesi 10 km.Termeti ishte i fuqishem, duke u ndjere edhe ne qytetet shqiptare si Gjirokastra, Vlora, Fieri, Korca e deri ne Tirane. Deri tani nuk raportohet per persona te lenduar apo deme materiale.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist