“Dea Open Air” gjalleron Saranden me 2-8 shtator

Written by on 31/08/2018

Edicioni i peste i Festivalit Nderkombetar te Filmit “DEA OPEN AIR” do te ngreje siparin me 2- 8 shtator ne qytetin bregdetar te Sarandes. Ne kinema Limani eshte planifikuar te organizohet ceremonia zyrtare e hapjes se ketij edicionit. Po aty do te ofrohen edhe dy programet kryesore te festivalit: programi i Filmit me Metrazh te Gjate dhe programi i Filmit te Shkurter. Edhe edicioni i ketij viti konfirmon tendencen rritese te pjesmarresve. Nderkohe festivali do te jete edhe nje event qe do te terheqe vizitore e turiste qe ndodhen ne Sarande ne ditet e para te shtatorit.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist