Ky është qyteti që ka thyer rekordin e numrit të turistëve për vitin 2019!

Written by on 04/12/2019

Numri i turistëve që kanë mbërritur në rrugë tokësore në Antalia, qytet që tërheq vizitorët nga të katër anët e botës, gjatë periudhës janar-nëntor në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë, ka rregjistruar rritje me 17%, duke arritur në 15 milion turistë. Sipas të dhënave zyrtare të agjencisë së turizmit në Turqi, qyteti i Antalias vitin e kaluar theu rekordet e të gjitha kohërave me 13 milion turistë.E parë në aspektin e vendeve që vizitojnë qytetin, Rusia zë vendin e parë dhe në vend të dytë është Gjermania.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist