“Kthehuni prapa në kohë”, para Kryeministrisë

Written by on 25/04/2019

 

 

Dhjetra automjete të vjetra, me vit prodhimi që daton që nga Lufta e Parë Botërore, janë ekspozuar përpara godinës së Kryeministrisë dhe kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve dhe turistëve. Qeveria ka kthyer sytë nga kjo industri ku parashikon lehtësi fiskale, lehtësi në import, si dhe “ringjalljen” e një industrie të humbur, si vlerë të shtuar për ekonominë. Në vendin tonë janë qindra automjete dhe motomjete të dekadave të kaluara, të cilat deri më tani mbaheshin mbyllur për shkak të taksave të larta.  Për të gjithë të apasionuarit, ekspozimi i ketyre automjeteve përballë do të vijojë për disa ditë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist