Kryeqyteti priti 300 mije turiste ne 6 muaj!

Written by on 05/06/2018

E ndersa kryeqyteti shqiptar po referohet çdo dite e me shume nga mediet e huaja si destinacion turistik, vetem ne 6-mujorin e pare te vitit 2018, Tiranen e kane vizituar 300 mije turiste te huaj, qe tashme ndalojne per nje periudhe kohore me te madhe se vitet e kaluara. Sheshi ‘Skenderbej’ eshte nje nga pikenisjet e itinerareve ne Tirane ndjekur nga ‘Pazari i Ri’, si dhe bulevardi. Sa i perket turisteve te huaj mbizoterojne ata europiane ndjekur nga ata aziatike por se fundmi dhe australiane.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist