Klosi: Kete vit presim rritje me 16% te numrit te turisteve!

Written by on 05/06/2018

Ne Shqiperi vijon te rritet numri i turisteve te huaj, ndersa mbi 300 chartera pritet te zbresin ne aeroportin e Rinasit per te sjelle turiste nga e gjithe bota. Keshtu u shpreh ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, gjate nje daljeje publike ndersa foli per risite e ketij sezoni. Kete vit sipas ministrit pritet nje rritje e numrit te turisteve me 16% me shume sesa viti i kaluar. Hapja e sezonit qe ne muajin maj dhe plotesimi i shtreterve po ne kete deshmon qe ky vit do jete i suksesshem. Ministri theksoi se nje nga drejtimet qe do te punohet me shume kete sezon eshte permiresimi i cilesise se sherbimit.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist