Kroçera turistike mbërrin në brigjet e Vlorës

Written by on 18/06/2019

 

 

Porti i Vlorës është vizituar nga kroçera “La belle de l’Adriatuque” me 152 turistë zvicerianë dhe francezë. Turistët do të vizitojnë qytetin antik të Apolonisë dhe më pas qytetin e Durrësit. Kroçera mbërriti për herë të parë këtë vit në portin e Vlorës në datën 16 shkurt me 183 turistë. Masat e reja për lehtësimin e lëvizjeve të mjeteve turistike ka rritur ndjeshëm numrin e kroçerave dhe jahteve në vendin tonë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist