Krocera qe do te prek 7 kontinente ne nje udhetim te vetem!

Written by on 14/04/2018

Krocera qe do te prek 7 kontinente ne nje udhetim te vetem!

 

 

Kompania luksoze e kroçerave, Silversea ka lajmeruar se ne vitin 2020, ajo do te ofroje per here te pare ne anijet turistike udhetimin turistik net e 7 kontinentet. Udhetimi 140 ditor, do te jete me ndalesa ne Azi, Afrike, Ameriken e Veriut, Ameriken e Jugut, Europen, Australine dhe ne ujerat e ftohta te Antarktides. Gjate ketij udhetimi, anija do te ankorohet ne 62 porte dhe pasagjeret e saj do te kene mundesine per te zbritur ne 32 qytete ne 7 kontinente te ndryshme. Data ekzakte e fillimi te lundrimeve eshte 6 janari i vitit 2020 krocera do te niset nga Florida. Kjo anije do te akomodoje deri ne 382 persona, dhe qe tani ka filluar shitja e biletave per kete udhetim unik.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist