Krocera “Gemini” ankorohet ne portin e Durresit

Written by on 11/07/2018

Krocera “Gemini” ankorohet ne portin e Durresit
 
699 turiste nga vende te ndryshme kane mberritur sot paradite ne portin e Durresit.Nga Qendra e Informacionit ne APD, mesohet se kroçera “Gemini” me gjatesi 164 metra dhe flamur Bahamas ishte nisur mbremjen e kaluar nga Korfuzi dhe do te qendroje e ankoruar ne Durres deri ne oren 20.00, kur parashikohet te niset drejt Kotorrit.Gjate oreve te qendrimit ne vendin tone, grupet e turisteve do te vizitojne qendrat muzeale dhe arkeologjike ne qytetet e Durresit, Krujes, Tiranes dhe Beratit.
 
 

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist