Krocera “Berlin” sjell 377 turiste te huaj ne portin e Durresit

Written by on 22/10/2018

377 turiste te huaj, shumica e te cileve nga Franca kane mberritur ne Durres me kroçeren “Berlin”.Anija turistike me gjatesi 139 metra u ankorua sot paradite pa probleme ne kalaten 5 te portit me te madh te vendit.Anija turistike ka sjelle turiste nga 18 vende te ndryshme te botes. Nje pjese e turisteve dolen nga mjediset portuale per te vizituar qendrat arkeologjike dhe muzeale te Durresit, ndersa autobuzet me turiste te tjere u nisen drejt Tiranes, Krujes dhe Beratit.“Berlin” ka lundruar naten e kaluar nga Saranda drejt Durresit, ndersa ne mbremje vone do te vijoje udhetimin drejt Vlores.

 

Image result for Krocera “Berlin”


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist