Kroaci/4.3 milionë turistë në gusht, edhe shtatori plot me prenotime!

Written by on 04/09/2021

Gjatë muajit gusht Kroacia ka mirëpritur 4.3 milionë turistë. Kjo shifër është 59% më shumë se e njëjta periudhë të vitit të kaluar. Destinacionet që tërhoqën më shumë vizitorë ishin Dubrovniku, Spliti, Rovinj, Medulin dhe Poreč.

Duke parë tregjet, në gusht shumica e turistëve erdhën nga Gjermania, Polonia, Austria,  Republika Çeke, Sllovenia dhe Italia./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background