Kosova hap zyrtarisht ambasadën në Jeruzalem

Written by on 15/03/2021

Në kuadër të marrëveshjes ekonomike të nënshkruar në 4 shtator të 2020-ës në Washington mes Kosovës dhe Serbisë, Kosova ka hapur zyrtarisht ambasadën e saj në Izrael. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Jashtme e Kosovës, ku thuhet se kjo ambasadë do të  përkushtohet fuqimisht për të rritur bashkëpunimin bilateral dhe për forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të shtetit të Kosovës.

Hapet zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Izrael - Tv Klan

Selia e ambasadës ndodhet në Jeruzalem./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist