Nga sot Italia futet nën bllokim të rreptë

Written by on 15/03/2021

Duke filluar nga sot një pjesë e madhe e rajoneve në Itali do të rimbyllen. Shkak është bërë rritja e ndjeshme e kurbës së infeksionit me Covid-19. Në zonat si Roma, Lombardia, Milano, Piemonte, Veneto dhe Emilia-Romagna do të mbyllen të gjitha shkollat dhe dyqanet.

Most of Italy ordered under partial lockdown to stem new Covid-19 wave

Restorantet do të funksionojnë vetëm me porosi ndërkohë që lëvizja ndërmjet rajoneve është rreptësisht e ndaluar. Njerëzit do të lejohen të dalin nga shtëpia vetëm për arsye pune ose për arsye të tjera emergjente./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist