Jo test, jo karantinë! Ishulli i njohur mirëpret sërish turistët

Written by on 15/03/2021

Ishulli i Majorkës nuk kërkon më test apo karantinë për pushuesit. Të dhënat tregojnë se numri i infeksioneve ka rënë ndjeshëm në këtë zonë dhe për këtë arsye qeveria gjermane ka hequr nga lista e rrezikut të gjithë Ishujt Baleare, disa rajone të Spanjës, pjesë të Portugalisë dhe të Danimarkës si dhe ishullin Bahamas në Karaibe.

Jak się mieszka na Majorce? - Olga Nina

Gjithsesi Ministria e Jashtme gjermane vazhdon t’u rekomandojë qytetarëve të mos ndërmarrin udhëtime të panevojshme turistike./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist