Kërkesa për fluturime po rritet nga gjermanët!

Written by on 10/07/2021

Ndërsa fillon sezoni i udhëtimeve verore, Aeroporti i Frankfurtit parashikon një rritje të konsiderueshme të numrit të pasagjerëve dhe po përgatitet për 100.000 udhëtarë çdo vit. Gjithsesi shifrat nuk janë ende në nivelet para pandemike, të cilat shkonin deri në 240.000 pasagjerë në ditë.

Fraport, kompania që operon Aeroportin e Frankfurtit, i është përgjigjur shpejt situatës dhe ka rihapur Terminalin 2 për të shmangur grumbullimin e njerëzve. Mbajtja e maskave dhe distancimi social mbeten të detyrueshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist