Aeroporti i Budapestit jep lajmin e mirë për të gjithë turistët hungarezë

Written by on 10/07/2021

Aeroporti i Budapestit njofton se shumë shpejt do të ofrojë fluturime direkte me Parisin. Lidhja ajrore mes kryeqyteti hungarez dhe Parisit parashikohet për sezonin e ardhshëm të dimrit. Konkretisht transportuesi do të fillojë fluturimet më 22 tetor 2021.

Franca ka qenë gjithmonë një nga tregjet më të mëdha të Budapestit kështu që çelja e fluturimeve direkte do të shkëmbejë turistë midis dy vendeve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background