Këngëtari italian koncert bamirësie për shqiptarët e prekur nga tërmeti!

Written by on 28/11/2019

Tërmeti që shkundi Shqipërinë ditën e martë,ka solidarizuar dhe ka prekur edhe zemrat e të huajve. Ndër ta është edhe këngëtari i njohur italian, Enzo Grinazzi. i njohur me emrin Pupo, ai ka vendosur të bëjë një koncert bamirësie dhe fitimet do të shkojnë te familjet e prekura nga tërmeti. Ai është shprehur se është pranë shqiptarëve në këto momente të vështira. “Kam punuar në Shqipëri dhe kam njohur,forcën, besnikërinë,bujarinë e popullit shqiptar.T’i bëjmë këto ta ndjejnë gjithë miqësinë e afërsinë tonë në këto momente të tmershme”, shkruan këngëtari.


Current track

Title

Artist

Background