Izraeli dhe Greqia, partneritet të ri në fushën e turizmit!

Written by on 17/02/2021

Izraeli dhe Greqia kanë nënshkruar një marrëveshje dypalëshe mbi bashkëpunimin turistik në Jeruzalem, duke i dhënë shpresë një industrie e cila ka ardhur në një ngërç për shkak të krizës Covid-19. Ministri izraelit i çështjeve strategjike, Orit Farkash-Hacohen, i tha ministrit grek të turizmit, Harry Theoharis, se mirëpret vizitorët grekë në Izrael, pasi ai vazhdon të vaksinojë popullsinë dhe të pozicionohet si një destinacion i shëndetshëm.

 

Image result for izrael greece

Pas një takimi pune midis ministrave, ata nënshkruan një marrëveshje për të forcuar bashkëpunimin në fushën e turizmit mes dy vendeve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist