ITB Asia kete vit me nje nder edicionet me te suksesshme

Written by on 21/10/2018

ITB Asia kete vit me nje nder edicionet me te suksesshme

Nje prej panaireve me te medhenje ne bote te turizmit qe perfundoi me sukses edicionin 2018 gjate kesaj jave ka arritur te terheqe nje rekord vizitoresh kete vit. Sipas te dhenave post event nga organizatoret , panairi nderkombetar i turizmit ne Singapor arriti te terheqe me shume se 25 mije vizitore, nje rritje me 8.9% me shume sesa viti i kaluar. Ne panair pati mbi 1000 ekspozitore e 1000 bleres nga 127 vende te ndryshme te botes perfshire Shqiperine. Nderkohe pati nje rekord te vendeve qe u prezantuan per here te pare si Abu Dhabi, Sarajeva, Kroacia, Meksika, Sllovakia e Ukraina. Edicioni i ardhshem do te mbahet midis datave 16 dhe 18 tetor 2019.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist